14-07-2016

Оновлення про кейсу 17/2013 відносно  ДП "Південна залізниця"

Позитив:

Відповідь з Ленінського (вибачте, що проти ночі згадуємо, але за печаткою саме так) райвідділку МВС. Нічого сенсаційного, але кримінальне провадження поновлено (див. документи).

Негатив: Держфінінспекція написала, що запланувала перевірку на червень 2016. Тобто через пів-року від нашого звернення до них (див. документи).

02-06-2016

Крісла по ціні 6-х мінімальних зарплат

Вийшла стаття щодо тендерних зловживаннь ПАТ "Укртрансгаз". Деталі - розділ "під прицілом", кейс 2/2016

24-12-2015

Проблема з опаленням у м. Куп'янськ

Новий опалювальний сезон продовжує приносити нові подарунки під Новий Рік.

 

Як повідомляє “Вісник державних закупівель”, на початку грудня, управління культури, молоді та спорту м. Куп’янськ провело торги на закупівлю опалювальних послуг, а саме постачання пари та гарячої води. Перемогу отримало Харківське обласне комунальне підприємство "Дирекція розвитку інфраструктури території" з ціновою пропозицією 2 млн. 280 тис.840 грн. з ПДВ. Об’єм постачання склав 1200 Гкал. Іншими словами акцептована ціна за одиницю складає 1900 грн за Гкал (додаток 1. Акцепт).

 

Та чи мали вони право купувати за такою ціною? Ні.

 

ХІГ “Досить Красти” дослідила ринок теплопостачання Харківської області і виявила, що в більшості випадків, такі бюджетні установи, як управління при міських радах, закуповують воду та пару за ціною 1480-1520 грн. за Гкал. Проте, не це є головною причиною, оскільки максимальний тариф в регіоні регулюється спеціальною постановою від Національної комісії у сфері енергетики. Детально з постановою можна ознайомитись за посиланням НКРЕКП від 29.10.2015 №2690, згідно якої для бюджетних установ було ухвалено тариф - 1503,4 грн./Гкал. (додаток 2.Тариф_для_бюджетних_установ).

 

 

У підсумку маємо те, що різниця між встановленою ціною та вказаною в акцепті сягає 400 гривень, що сумарно складає 480 тис. грн. А це гроші, які можна було витратити на обладнання спортивних секцій, реставрацію місцевих пам’яток, тощо.

 

Тарас Бортнік, ХІГ "Досить красти!" 

02-10-2015

Золоті сталеві кулі

Цього літа, в середині липня, ТОВ "ДВ нафтогазовидобувна компанія", що знаходиться у Харківській області було ініційовано конкурсні торги на предмет молольних сталевих куль 3 групи твердості, обсягом 200 т.

Згідно віснику тендерних закупівель «TENDERGID»,14 липня відбулося розкриття пропозицій в результаті яких переможцем виявилось Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговельна компанія "Енергостіл"з ціновою пропозицією більше 4 млн. гривень з ПДВ. Іншими словами – 20 тис. грн. за тонну. Додаток 1. Акцепт_Кулі. Але цікавим є той факт, що подібна цінова пропозиція є ледь чи не найдорожчою у всьому східному регіоні України. Посилаючись на такі сайти, як Prom.ua та http://kiev.flagma.ua/ можно дійти приблизної достовірної ціни у районі 6-8 тис. грн. за тонну. Користуючись елементарною математикою, у підсумку маємо різниця між ринковою ціною та вказаною в документацій сягає щонайменше 2,5 млн. грн.!

Подібний випадок, навіть за українськими мірками, є вкрай незвичним, оскільки більше 50% суми було витрачено за нецільовим значенням. І чи припиниться така практика на Харківщині залежить в першу чергу від того, наскільки якісно такі торги будуть висвітлюватися у ЗМІ.

07-02-2015

1/2012 Відділ освіти Чугуївської міськради. Позов у суд

Продовження у справі про корупційну закупівлю цукру. Дивиться оновлення кейсу (01/2012) від 07-02-2015 у розіділі "Під прицілом")

28-03-2014

17/2013 ДП "Південна залізниця" Послуги по очищенню будівель

Працюємо з матеріалами по ще одній масштабній оборутці на харківщині. Докладніше: розділ "під прицілом", кейс 17/2013

29-12-2013

5/2013 - Святковий подарунок від ДержФінІнспекції

Що не кажіть, а новорічні свята - це той час, коли стаються несподівані та приємні події.

 

В липні 2013-го ми публікували статтю, щодо зловживань при проведенні закупівлі цукру для дитячого харчування Комунальним підприємством «Комбінат дитячого харчування» (посилання, тема 5/2013 від 10-07-2013).

Після того, як ми не змогли отримати копії договору про закупівлю (чим був порушений закон “Про доступ до публічної інформації”) ми надіслали повідомлення про скоєння злочину в прокуратуру, котра направила його за належністю в ДержФінІнспекцію. ДФІ розбиралась дуже довго, з 19 березня 2013 року, за цей час надіслала нам першу і другу відповіді (остання була доволі кумедною). Але нарешті ДФІ закінчила ревізію! Біднесеньким для цього знадобився майже рік! Моторні хлопці, нічого не скажеш ). Але головне інше, ми досягли суттєвих результатів!!! ДФІ з’ясувала, що ми безпідставно підняли паніку, бо в той ж день, коли відбулось укладання договору з ціною, що нас обурила (7.9 грн/кг), було несподівано укладено додаткову угоду, з меншою ціною (6.7 грн/кг).

Виходить, що потрібно повірити, що додаткову угоду було з якогось переляку укладено в той же день, і що це сталось саме 4 січня, до нашого звернення в ДФІ? Нє вєрю! (с). Але біс з ним, що робити з ймовірним фактом фальсифікації вирішимо згодом, головне що завдяки зменшенню ціни ми запобігли розпилу 216 тис. грн !!! Скан відповіді раз та два.

Оновлюємо таблицю результатів.

 

А додатково можна пофантазувати на тему, яким саме шляхом КП “КДХ” зміг навіяти ДФІ версію щодо такого стану речей з угодами, і наскільки сильно те “навіювання” спустошило їх гаманці.

 

Ще залишились скептики, котрі вважають, що все куплено і нічого не можна змінити? )


ХІГ "Досить красти!"

Бюро Аналізу Політики

 

30-10-2013

Тренінг «Аналіз бюджетного законодавства. Рівні бюджетів. Моніторинг бюджетів»

До уваги креативних студентів, які хочуть знати і впливати

 

Хочеш знати, як саме формуються бюджети?

Які основні стовпи бюджетної політики в державі Україна?

Як швидко дізнатися, який бюджет твого міста чи твого ВНЗ?

Як провести ефективний моніторинг витрачання бюджетних коштів на усіх рівнях бюджетів?

Тоді тобі до нас!

 

2-3 листопада 2013 року у Харкові відбудеться дводенний тренінг «Аналіз бюджетного законодавства. Рівні бюджетів. Моніторинг бюджетів» для представників органів студентського самоврядування та студентських активістів : «Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна», Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» та  представників студентських та молодіжних організацій.

 

Тренінг відбудеться у рамках проекту «Дослідження бюджетів ВНЗ студентами», який впроваджується ВМГО «Європейська молодь».

Тренінг будуть проводити експерти «Бюро аналізу політики»  Віктор Бобиренко та Микола Чорнотицький:

 

-   Мотивація – чому ми повинні моніторити бюджети;

-   Основні стовпи бюджетної політики;

-   Рівні бюджетів; чому бюджети наповнюємо ми;

-   Як «вичислити» бюджет ВНЗ;

-   Загальний і спеціальний фонди бюджету ВНЗ;

-   Джерела бюджетного аналізу;

 

Запрошуємо активних та дієвих студентів.

 

Для участі в конференції ви маєте заповнити та надіслати анкету на електронну адресу (або Оn -line реєстрація), вказану нижче до 1 листопада  2013 року включно.

 

Тренінг відбудеться у приміщенні Фонду громадських ініціатив ім. Арсена Авакова, за адресою, Харків, вул. Міроносицька, 25.

 

Реєстрація учасників починається о 09:30, 2 листопада 2013 року.

 

 

Детальна інформація : (067) 579-06-45, (063) 4-111-359, (095) 623-37-64

 

Email : mnk.kharkiv@gmail.com

 

 

З повагою, Андрій Руденко

 

анонс НЕСРХарків.doc
Microsoft Word Document 31.0 KB
anketa відбору учасників на тренінги.doc
Microsoft Word Document 60.0 KB

23-10-2013

Результати розгляду нашого звернення Держфінінспекцією (відділ освіти Ленінського району міста)

Раніше ми публікували статтю про спільні і спорідненні зловживання трьох районних відділів освіти міста Харків при закупівлі цукру для шкільного харчування (посилання, інциденти 7/2013, 8/2013, 9/2013).

Як і було нами обіцяно, спільно з депутатом облради Іваном Варченко, ми надіслали звернення в УБЕЗ МВС та в Прокуратуру м. Харків, щодо можливої фальсифікації тендерної документації комітетом конкурсних торгів відділу освіти Ленінського району міста. Суть в тому, що після отримання відділом освіти депутатського звернення у лютому 2013-го, раптом з’явилась додаткова угода за січень, в якій вартість була нижче за зазначену в першій угоді. Ми вважаємо, що мала місце підробка фінансових документів. Прокуратура переадресувала наше звернення в ДФІ, котра нарешті дала відповідь. Оригінал відповіді до вашої уваги. Нічого сенсаційного, навіть очікувано. Цікаво, що скаже на це прокуратура, в яку ДФІ надіслала матеріали перевірки.

 

Група “Досить красти!” припускає наступне.

Питання, як часто буває, “порішали”. Але ми сподіваємось, що за це “порішали” довелось чимось розплатитись. І як ми бачимо на прикладі інциденту 1/2012 (допис в розділі “під прицілом” від 02-08-2013), після вирішення подібного питання, бажання “тендерити по чорному” далі чомусь відпадає.

Сподіваюємось, в нашому випадку станеться щось подібне!

 

далі буде...

 

Контакти

Телефон:

Адреса: